Практичний психолог

Шведова Тетяна Іванівна

Спеціаліст І категорії.
Педагогічний стаж – 21 рік.
Дві вищі освіти з відзнакою:
Вінницький Державний падагогічний інститут (1995р.) – вчитель географії та біології;
Київський Національний Університет ім. Т.Г. Шевченка (2010 р.) – практичний психолог. Керівник творчої групи практичних психологів та соціальних педагогів ЗЗСО та ЗДО.

Життєвий девіз відповідає основним аксіомам Гуманної педагогіки: «Любов виховується любов’ю, доброта виховується добротою, чесність виховується чесністю, духовність виховується духовністю, моральність виховується моральністю..»

Під час дистанційного навчання, якщо ви відчуваєте себе тривожно і занепокоєно, звертайтесь за психологічною підтримкою за телефоном 063 631 04 48 (вайбер), для можливості онлайн консультації.

Хто такий шкільний психолог. Чим він займається?

Психолог здійснює психолого-педагогічний супровід освітнього процесу з метою забезпечення розвитку дитини у відповідності з віковою нормою.
У функції шкільного психолога входить: психологічна діагностика; корекційна робота; консультування; психологічна просвіта, психологічна профілактика.

Психологічна діагностика. Що це? Групові та індивідуальні обстеження учнів за допомогою спеціальних методик та тестів. Діагностика проводиться за попереднім запитом вчителів або батьків, а також згідно плану роботи практичного психолога. Отримані дані дозволяють психологу будувати подальшу роботу.

Корекційні заняття. Що це? Це індивідуальні та групові заняття, які можуть бути спрямовані як на розвиток пізнавальних процесів (пам’ять, увага, мислення), так – і на рішення проблем в емоційно-вольовій сфері, у сфері спілкування і проблем самооцінки учнів.
Заняття включають в себе різноманітні вправи: розвиваючі, ігрові, малюнкові та інші завдання – залежно від поставлених цілей і віку школярів.

Консультування. Що це? Це робота за конкретним запитом. Психолог знайомить батьків або вчителів з результатами діагностики, дає певний прогноз, попереджає про те, які труднощі можуть у майбутньому виникнути у школяра в навчанні та спілкуванні; при цьому спільно виробляються рекомендації по вирішенню виникаючих проблем і взаємодії зі школярем. Батьки та вчителі самостійно можуть звернутися до психолога, якщо виникає така потреба.

Психологічна просвіта. Що це? Ознайомлення батьків та вчителів з основними закономірностями й умовами сприятливого психологічного розвитку дитини. Вона здійснюється в ході консультування, виступів на педагогічних радах. В умовах дистанційного навчання – це можуть бути дописи в соціальних мережах.

Профілактична. Що це? Це попередження можливих соціально-психологічних і психологічних проблем в учнів різних класів.

Питання, з яким можна і потрібно звертатися до шкільного психолога:

1. Труднощі у навчанні
Деякі діти вчаться не так добре, як їм хотілося б. Причин тому може бути безліч. Наприклад, не дуже хороша пам’ять, розсіяна увага чи брак бажання, а може бути, проблеми з учителем і нерозуміння, навіщо все це взагалі потрібно. Психолог допоможе визначити ці причини та подолати труднощі, які виникли.
2. Взаємини у класі
Є діти, які легко знаходять контакт з іншими, легко спілкуються в будь-якій, навіть незнайомій для себе ситуації. А є, такі, яким складно знайомитися, складно будувати гарні взаємовідносини, складно знаходити друзів і просто відчувати себе легко і вільно в класі. З допомогою психолога можна знайти способи і особисті ресурси, вивчити прийоми для побудови гармонійних стосунків у найрізноманітніших ситуаціях.
3. Взаємовідносини з батьками
Іноді буває складно знайти спільну мову з дитиною. Відсутність взаєморозуміння зазвичай приносить біль і дітям, і батькам. Деякі знаходять шляхи вирішення, а іншим це зробити досить важко. Психолог допоможе навчитися будувати нові відносини , та зрозуміти один одного.
4. Вибір життєвого шляху
Дев’ятий, десятий і одинадцятий клас – час, коли багато хто замислюються про майбутню професію та взагалі про те, як би вони хотіли прожити своє життя. Якщо ви не впевнені, яким шляхом хоче підти ваша дитина, завжди є можливість звернутися до психолога. Він допоможе усвідомити і наблизитися до розуміння, в якій сфері життя їй краще реалізуватися.