Корисні поради

СІМ’Я – НАЙБІЛЬША ЦІННІСТЬ

Шановні батьки! Пам’ятайте, що ваша сім´я – найважливіша ланка виховання, оскільки саме в ній закладається духовне ядро особистості, основи її моралі, народжуються і поглиблюються любов до батьків, сім´ї, повага до рідної мови, історії, культури. Взірцем гуманних якостей маєте бути насамперед ви самі, характер взаємин у вашій сім´ї.

• Показуйте дітям приклад доброзичливого ставлення до інших членів сім´ї, а також до незнайомих людей, що потребують допомоги. Пам’ятайте: діти копіюють дії дорослих і насамперед батьків!
 • Стежте, щоб ваші слова не розходилися з вашими справами. Дитина дуже спостережлива і допитлива, і навіть невеличка фальшива нотка у сімейному оркестрі може спровокувати недовіру вашої дитини. Батькові слід узгоджувати свої дії стосовно дитини з діями її матері, матері – із діями батька. Пам’ятайте: «Якщо батько каже «так», а мати – «сяк» – росте дитина як будяк!»
  • Будьте моральним зразком для своєї дитини. Тому «зростайте» разом із вашими дітьми, щоб вони відчували гордість за батьків, бажання бути схожими на вас. Пам’ятайте: успіх виховання залежить від мудрого поєднання любові до дитини з вимогливістю до неї.
Школа – ваш вірний союзник і помічник. Звертайтеся до педагогів, практичного психолога, соціального педагога – вони завжди відгукнуться на ваші прохання і допоможуть у вихованні дитини.

Перший український сайт для батьків та дитячих психологів: https://dytpsyholog.com/

Тут ви знайдете багато корисної інформації та порад щодо розвитку та виховання дітей: Варто познайомитись з книгами відомого дитячого психолога Світлани Ройз: «Практичне дитинознавство», «Хто живе у мами в серці», «Подорож страховиська. Книга-практикум», «Волшебная палочка для родителей»