Все про булінг

Про булінг

Булінґ (від англ. bully – хуліган, задирака, грубіян, «to bully» – задиратися, знущатися) – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини.
Прикметною ознакою булінґу є довготривале «відторгнення» дитини її соціальним оточенням.
Булінг в Україні За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінґу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10 % – регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % – частково піддаються знущанню з боку однокласників.

Яким буває булінг?

Фізичний булінг (штовхання, підніжки, бійки, стусани, нанесення тілесних ушкоджень). ·
Вербальне цькування (обзивання чи глузування). ·
Булінг стосунків (relational bullying) – явище соціального вигнання – коли дітей ігнорують, не допускають до ігор та вечірок, або вони стають жертвами чуток чи інших форм публічного приниження. ·
Кібербулінг (приниження за допомогою Інтернету, мобільних телефонів та інших електронних гаджетів).

Як реагувати на цькування

Що таке булінг і як з ним боротись

Молодші школярі мають неодмінно звертатися по допомогу до дорослих – учителів і батьків.

Старші діти, підлітки можуть спробувати самостійно впоратись із деякими ситуаціями.

Як впоратися з ситуацією самостійно ?

• Ігноруйте кривдника. Якщо є можливість, намагайтесь уникнути сварки, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть.
  • Використайте гумор. Цим ви можете спантеличити кривдника/кривдників, відволікти його/їх від наміру дошкулити вам.
  • Стримуйте гнів і злість. Адже це саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу.
  • Не вступайте в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу.
  • Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки і припинити насилля.

У вестибюлі школи знаходиться «Скарбничка довіри», де ти можеш залишити повідомлення для психологічної служби та педагогів, якщо став жертвою булінгу або тобі щось відомо про цькування, яке застосовують до інших.