Бібліотека школи №4

Навчити учнів любити і берегти книги, виховувати у школярів почуття особистої відповідальності за книгу – одне з основних завдань шкільної бібліотеки. З метою поліпшення роботи щодо збереження книги школа бере активну участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі «Живи, книго!» На початку кожного року в школі створюється оргкомітет зі збереження навчальної книги, який розробляє певні заходи на весь рік.

Двічі на рік в школі проводяться рейди - перевірки по збереженню підручників.

В бібліотеці створений загальношкільний стенд «Живи, книго!», який включає такі рубрики: «Міри по збереженню бібліотечного фонду», «Рекомендації класному керівнику», «Єдині вимоги до учнів щодо користування підручниками».

Правила поводження з книгою учнів

1. Обгорни книгу в папір — не бруднитиметься обкладинка.

2. Не читай книгу під час їди — можеш забруднити її.

3. Не клади в книгу олівців, ручок та інших товстих предметів — від цього рветься палітурка.

4. Не загинай ріжків на сторінках книги — ріжки відриваються і псується книга — зроби собі для книги закладку.

5. Не рви сторінок, не малюй і не пиши нічого в книзі, не роби в ній ніяких поміток.

6. Не перегинай книгу — від цього вириваються сторінки.

7. Перегортаючи прочитану сторінку, держи її за верхній край.

8. Не читай книгу на сонці.

В початкових класах створені класні куточки «Живи, книго!».

Особливий інтерес в учнів викликає рубрика «Книга дякує – книга скаржиться». Такі форми роботи дають конкретні результати. На кінець навчального року, під час другого рейду – перевірки, можна бачити, що учні намагаються зробити все можливе, щоб книги мали охайний і чистий вигляд.

Велику допомогу в проведені роботи надають члени бібліотечного активу. Діти з задоволенням допомагають ремонтувати пошкоджені книги, виявляти боржників..

Дбайливе ставлення до книжок має велике значення для всебічного виховання дітей. Залучаючи учнів до активної роботи по збереженню навчальної книги, постійно співпрацюючи з класними керівниками, протягом навчального року проводяться тематичні бесіди, виховні години, метою яких є виховання в учнів пошани та любові до книжок.

o o